04-6796996
  • נוסף לסל קניות:

המוצר התווסף בהצלחה
הרשמה לניוזלטר

הרשמו לתפוצת הניוזלטר שלנו

ותהיו הראשונים לדעת על המבצעים החמים שלנו

בחוץ קר, בבית חם

הנשה אנחנו נהנים מחורף מיוחד במינו שלא זכינו לו כבר שנים רבות. יחד עם הגשמים הרבים מגיעים גם גלי קור ומכניעים גם את אוהבי החורף הגדולים ביותר. זהו החורף שכולם נהנים להתכרבל בו בתוך שמיכות ולהתחמם ליד תנורים מסוגים שונים, ומחפשים את הדרך המתאימה ביותר לחמם את הבית כולו מבלי שיעלה יותר מדי ומבלי לבזבז יותר מדי אנרגיה. הנה כמה טיפים יעילים ונכונים תמיד לחימום הבית, ואם לא יועיל כבר השנה לפחות תתכוננו לשנה הבאה לחורף חם ונעים ביותר.

איטום עושה את כל ההבדל

אנחנו לא רגילים לחשוב כמו בארצות הקרות על יעילות האיטום שלנו משום שאנחנו לא רגילים לכמויות גדולות של משקעים. זוהי טעות שעולה לנו ביותר גם בקיץ, משום שאיטום טוב חוסך לנו גם עלויות של מיזוג. את האיטום אפשר לעשות גם בפתחי החלונות והדלתות אבל גם לדאוג לכך שהקירות יקבלו את הבידוד שלהם אם זה אפשרי, וזה יכול להשפיע ולהפחית מהקור כאשר חום ההסקה פשוט אינו בורח מהבית דרך כל המקומות הפרוצים האלה. לא חייבים לקרוא לאנשי מקצוע אלא פשוט לקנות בחנות חומרי בניין סרטים שמתאימים לאיטום ולהדביק אותם לאורך החלונות.

מזגן חסכוני אבל לא יעיל בכל מקום

נכון, מזגן הוא החימום החסכוני ביותר מבחינת עלות של חשבון החשמל, אבל הוא לא מתאים לכל אחד ולכל בית מסיבות שונות. ראשית, יש מי שרגיש לאוויר היבש והחם שזורם ממנו. זה עלול לגרום לבעיות נשימה או כאבי ראש, בדיוק כמו האוויר החם והיבש מדי של מפזרי חום. אם אתם רגישים לכך, יש אמצעי חימום נוספים שאתם יכולים להיעזר בהם. סיבה נוספת לכך שמזגן יעיל פחות בבתים מסוימים, היא אם המזגן אינו ממוקם נכון לפי מבנה ותכנון הבית. יש מזגנים שלא מגיעים לכל מקום ולכן ההפעלה שלהם תדרוש מכם להגביר את הטמפרטורה במקום להסתפק בטמפרטורה נעימה יותר, כדי שיגיע לכל מקום.

קמינים

קמינים מסוגים שונים הם אמצעי ההסקה האופנתיים ביותר שאנחנו רואים בתקופה האחרונה. אנחנו רואים קמינים שניזונים מגז, סולר, חשמל, עצים ומוצריהם. לכל אחד מהם האיכויות שלו ולכל אחד יתרונות אסתטיים מאוד. זכרו רק להרכיב את הקמין ולהתקין אותן במיקום המרכזי שממנו יוכל להסיק ולחמם את כל הבית במידה שווה ויעילה. אל תבזבזו את הקמין על החלק שבו כולם רואים אותו אם לא כולם נוהגים לשבת בו. יותר חשוב שיחמם את החדרים שבהם ישנים בני הבית, ולכן אפשר למצוא מקום ביניים מתאים. כמו כן, זכרו שסוגי קמין שונים דורשים אוורור כל הזמן כדי לפלוט גזים רעילים ועשן ואל תזניחו זאת בתחזוקה השנתית. השימשו בקמין רומנטי ויפה ומתאים למי שהתקציב אינו מהווה בעיה אצלו.

שמיכות פוך וכרבוליות

הדרך הנוחה והנעימה ביותר להתחמם גם כשיש חימום סביר היא על ידי שמיכת פוך או כרבוליות שמתאימות לספה. כשקונים שמיכות פוך צריך להקפיד על יצרנים טובים שגם מבטיחים חומרים מעולים ואיכותיים. זה חשוב כדי שהשמיכה תחמם באמת על ידי לכידת שכבת האוויר בין הסיבים, כדי שתהיה נוחה לתחזוקה ולניקיון, וכדי שלא תעורר תגובות אלרגיות כמו לפוך טבעי או חומרים סינתטיים. שמיכת פוך טובה לא חייבת להיות כבדה, אגב, בניגוד למה שהיה נהוג בעבר.

האם צריך שמיכת פוך כבדה?

שמיכות מפנקות כאלה מצוינות גם כאשר הן קלות משקל יחסית, זאת הודות לטיב הסיבים שמהם מייצרים אותן. היום יש חומרים סינתטיים מצוינים שיכולים ללכוד את האוויר קרוב לגוף מבלי שיתפזר, וכך כשהוא מתחמם הוא יוצר למעשה את החימום שכל כך נעים לנו. הסיבים האלה מתקדמים מאוד ונחשבים לעמידים ולבטוחים, והחומרים האלה גם כביסים ואינם מאבדים מצורתם ומיעילותם לאחר הניקוי הייעודי שהם עוברים, כולל כביסה. אם בוחרים שמיכות שמיוצרות על ידי יצרנים איכותיים ומובילים אתם יכולים להבטיח את איכות החימום שלה.

חימום פנימי עובר גם דרך הספל

יש לא מעט מתכונים קלים ומהירים להכנה כשרוצים להתחמם גם באמצעים פשוטים וללוות את ההתכרבלות על הספה בשמיכת פוך טובה. המרקים והשתייה החמה כמו קקאו חם או כוס תה וחליטת צמחים מספקת לנו חימום נפלא. אם משתמשים בתבלינים מחממים כמו קינמון אנחנו יכולים להגן על עצמנו גם מבפנים נגד התקררויות החורף.