הכל על כריות

ובכן הדברים הינם מעט יותר מורכבים בכל הנוגע לבחירת כרית. נתחיל בסוגי מילוי שונים של כריות: המילוי הנפוץ ביותר הינו מילוי הולופייבר. מילוי מסוג זה הינו סינטטי לגמרי עשוי מסיבי הולופייבר הדחוסים בתוך מעטפת כרית , ישנם מילויי הולופייבר במשקלים שונים המשפיעים על גובה הכרית ורמת הרכות שלה .

 

לכאורה בחירת כרית היא משימה קלה מאוד , כל כריות השינה הן בגודל זהה – 50*70 ס”מ

צורתן כמעט זהה ונראה שכל שעלינו לעשות הוא לבחור את הכרית על פי רכותה.

ובכן הדברים הינם מעט יותר מורכבים בכל הנוגע לבחירת כרית. נתחיל בסוגי מילוי שונים של כריות: המילוי הנפוץ ביותר הינו מילוי הולופייבר. מילוי מסוג זה הינו סינטטי לגמרי  עשוי מסיבי הולופייבר הדחוסים בתוך מעטפת כרית , ישנם מילויי הולופייבר במשקלים שונים המשפיעים על גובה הכרית ורמת הרכות שלה . מלויי ההולופייבר נעים בין 600 גרם לכריות דקות ועד 1000 גרם לכריות קשות וגבוהות. סוג מילוי נוסף הוא מילוי הולופיל , כמו ההולופייבר גם הוא סינטטי ב-100% אך הוא עשוי סיבים חלולים לכן המגע שלו רך יותר והוא נחשב איכותי יותר. ישנם גם סוגי מילוי העשויים סיליקון ונותנים לכרית הרגשה נעימה ותחושה דומה לכרית נוצות. את עובי הכרית וכן את רמת הקשיחות שלה יש לבחור עפ’ תחושת הנוחות כאשר מניחים עליה את הראש. כדאי ומומלץ מאוד לנסות לשכב על מיטה ולהניח את הראש על הכרית על מנת לבדוק את רמת הנוחות שלה לפי שרוכשים אותה, אין צורך להתבייש , בחנויות המקצועיות ישנן אפילו כריות תצוגה אשר יאפשרו לכם לבדוק את נוחותה של הכרית לפני רכישתה. כריות במילוי נוצות הן כבר סיפור אחר לגמרי , ראשית הן קשות יותר לתחזוקה מכיוון שאין אפשרות לכבס אותן בכביסה “רגילה” אלא רק בניקוי יבש , לכן בדר”כ לא משתמשים בכריות נוצות למטרות אירוח מסחריות כגון בתי מלון , צימרים , וחדרי אירוח. במקומות אילו בדר”כ תמצאו כריות סינטטיות בדרגות איכות שונות , אגב ישנם לא מעט אנשים שמעדיפים כריות סינטטיות על כריות במילוי נוצות גם בגלל שהן נוחות להם יותר וגם מטעמים אלרגניים – ישנם אנשים שרגישים לנוצות ולא מסוגלים לישון על כריות מסוג זה , זו גם עוד סיבה טובה להשתמש בכריות סינטטיות באירוח מסחרי , אף פעם לא ניתן לדעת מי יישן בסופו של דבר על הכרית ולאיזו תגובה אלרגית זה יכול לגרום לו… כרית נוצות “פשוטה” מכילה מילוי של נוצות “רגילות” , נוצות אילו הם רוב הנוצות העוטפות את התרנגולת. כריות מסוג זה הן זולות לקנייה , ניתן להרגיש את סחוס הנוצות כאשר ישנים עליהן. כריות הנוצות האיכותיות יותר מכילות אחוז נכבד של פלומה (הנוצות הקטנות והרכות שנמצאות על צוואר התרנגולת/האווז) כריות אילו הן נוחות מאוד רכות מאוד ומתאימות עצמן לצורת הראש שלנו כאשר אנחנו ישנים עליה , מחירן של כריות מסוג זה עשוי להגיע למחירים של כ- 200 ₪ לכרית.

 

יש לשים גם דגש רב על בד המעטפת החיצונית המכיל בתוכו את המילוי. הבד באיכות הנחותה ביותר הוא מיקרופייבר העשוי 100% פוליאסטר. בד מסוג זה אינו “נושם” ולכן תתקבל תחושת הזעה וחוסר נעימות בייחוד בימי הקיץ. הבד בדרגה הבאה הינו פוליאסטר כותנה בדר”כ בהרכב של 50% 50% בד מסוג זה הוא הנפוץ ביותר ותחושתו היא טובה. הבדים הנעימים והאיכותיים ביותר עשויים 100% כותנה הם מקנים לכרית תחושת נעימות גבוהה , הם “נושמים” ולכן מפחיתים את תחושת ההזעה על הכרית. גם כאן ישנן רמות שונות של צפיפות בד וככל שהבד צפוף יותר מתקבל תחושה נעימה יותר כאשר מניחים את הראש על הכרית. צפיפויות הבד יכולים לנוע בין 120 חוטים לאינטש מרובע ועד ל- 1000 חוטים לבדים ברמה הגבוהה. סוג נוסף של כריות ההולך וצובר תאוצה הוא כריות הלטקס הנקראת לעיתים גם כרית עם זיכרון כריות אליו עשויות מחומר ויסקואלסטי שתכונתו היא להתאים את צורתו לצורת הראש שלנו . בכריות לטקס איכותיות ניתן לראות שכאשר נניח עליהן את כף ידינו תישאר צורתה של היד לאורך זמן רב אחרי שנסיר אותה מן הכרית. לילה טוב וחלומות פז..

[wc_errors]