כל מה שצריך לדעת לפני שרוכשים מצעים

בין אם אתם רוכשים מצעים בכמות גדולה לעבודה ובין אם לבית ישנם המון פרטים שחשוב לתת עליהם את הדעת בכדי לבצע קניה נכונה וחכמה.המיטה שלנו בבית היא מקום מאוד אינטימי, אנו מבלים שם חלק נכבד מהיממה ולמצעים שמונחים על המיטה יש חלק חשוב המוסיף רבות לתחושת הנוחות.

בין אם אתם רוכשים מצעים בכמות גדולה לעבודה ובין אם לבית ישנם המון פרטים שחשוב לתת עליהם את הדעת בכדי לבצע קניה נכונה וחכמה.

 

המיטה שלנו בבית היא מקום מאוד אינטימי, אנו מבלים שם חלק נכבד מהיממה ולמצעים שמונחים על המיטה יש חלק חשוב המוסיף רבות לתחושת הנוחות.

 

פרט חשוב מאוד לגבי מצעים הוא הרכב הבד שלהם, רוב המצעים בשוק מורכבים מ- 50% פוליאסטר 50% כותנה, או 100% כותנה.

 

מצעים 100% כותנה הם נעימים יותר למגע, הכותנה היא טבעית לגמרי, סופגת נוזלים כך שיש פחות תחושת הזעה והתחושה הכללית שלה טובה יותר. מצעים מכותנה מלאה הם גם בדר”כ יקרים יותר משום שעלות הכותנה גבוהה יותר מזו של הפוליאסטר.

 

מצעים מעורבים מ-50% כותנה ו-50% פוליאסטר הם “סוסי העבודה” של המצעים, עם עמידים יותר בכביסות, פחות מתקמטים ובדרך כלל מחירם נמוך יותר.

 

מסתובבים בשוק גם מצעים המורכבים רק מפוליאסטר, בדרך כלל תזהו אותם לפי הברק שלהם, מצעים מסוג זה מאוד לא מומלצים, כושר הספיגה שלהם הוא אפס ולכן תחושת ההזעה עלים יכולה להיות בלתי נסבלת ובנוסף יש תחושה של החלקה על המיטה, בקיצור לא מומלץ כלל.

 

רוב המלונות והצימרים משתמשים במצעים משולבים פוליאסטר וכותנה בגלל עמידותם, נוחות השימוש בהם וכמובן מחירם הזול יותר, אולם הצימרים והמלונות היוקרתיים משקיעים יותר במצעים שלהם ובדר כלל באתרים אילו תמצאו סטים מ-100% כותנה, מחירים של הסטים הללו יכול להגיע לסכומים גבוהים ביותר.

 

 פרט נוסף וחשוב מצעים שאנו רוכשים הוא צפיפיות הבד שלהם. ככל שהבד יותר צפוף כך הוא מרגיש נעים וחלק יותר.

 

 

רצוי לבדוק ולשאול לפני רכישת המצעים מה צפיפיות הבד לאינט’ש מרובע, אני לא הייתי ממליץ לרכוש מצעים שצפיפותם נמוכה מ-144 חוטים לאינט’ש מרובע.

 

צפיפות בד הגבוהה מ- 200 חוט לאינט’ש הופכת את הבד ל “פרקל”. הפרקל יכול להיות מורכב הן מכותנה מלאה והן משילוב של פוליאסטר וכותנה יכיול להגיע לצפיפות של עד 1000 חוטים לאינט’ש, מחירם מצעים מסוג כזה הוא כמובן יקר יותר המחירים יכולים להגיע לאלפי שקלים לסט מצעים.

 

בד סאטן הוא בד ששונה בצורת האריגה שלו מבד רגיל, הוא יכול להיות כותנה מלאה או שילוב עם פליאסטר, צורת האריגה נותנת לבד ברק יפה ותחושת המגע של בד סאטן היא נעימה יותר מבדים אחרים. אולם יצא לי להתקל באנשים שלא אוהבים את תחושת המגע החלקה של הסאטן, כאמור תבדילו בין סאטן שעשוי מפוליאסטר מלא -מאוד חלק ולא נעים, לסאטן שעשוי מכותנה מלאה שמאוד נעים למגע וגם סופג נוזלים.

 

כאשר רוכשים מצעים לעבודה ( לצימרים או בתי מלון ) ישנם עוד כמה פרטים שחשוב לקחת בחשבון מכיוון שבדרך כלל מצעים יתכבסו במכבסה ולא בבית.

 

מצעים מסוג ביתי אינם מותאמים לכביסה במכבסות תעשייתיות ,בהם הטמפרטורות הלחצים והחומרים שונים מאילו שבבית,ולכן נגרם להם נזק רב תוך כדי הליך הכביסה (התכווצות , דהייה מוגברת של צבע, קרעים מתלישת כפתורים וכו’).

 

לכן מומלץ מאוד למשתמשים בשרות מכבסות לרכוש מצעיםמצעים מותאמים למכבסות, מצעים אילו עוברים תהלכים קגון סנפוריזציה כנגד התכווצות של הבד בטמפרטות גבוהות, אשפרה כנגד הווצרות של כדוריות בד (בונגלך), צביה כפולה ומחוזקת  לדהיית צבע מופחתת וסגירת קלאפה לציפה במקום כפתורים או תיקתקים שנקרעים במכבסה ולעיתים גם קורעים את הציפה עצמה.

 

 

 

 

שינה נעימה..

[wc_errors]