“צימר”—היכן זה התחיל ולאן זה מתגלגל

היכן נולדה שיטת האירוח הזו? מה המיוחד בה? מדוע היא מתפשטת במהירות? האם היא ביזנס טוב? על שאלות אלה ואחרות ננסה לענות כמיטב הבנתנו מניסיון שרכשנו במשך שנים תוך כדי מתן שירות כולל לאלפי צימרים בכל רחבי הארץ.

המושג “צימר” הפך בשנים האחרונות לפופולארי בעיקר באזור הצפון/גליל מערבי/ רמת הגולן. צימרים רבים נפתחים מידי חודש ולאחרונה התופעה תופסת תאוצה ומתפשטת גם לאזור המרכז וגם לדרום.

 

היכן נולדה שיטת האירוח הזו? מה המיוחד בה? מדוע היא מתפשטת במהירות? האם היא ביזנס טוב? על שאלות אלה ואחרות ננסה לענות כמיטב הבנתנו מניסיון שרכשנו במשך שנים תוך כדי מתן שירות כולל לאלפי צימרים בכל רחבי הארץ.

צימר פריי” פירושו חדר פנוי. השפה גרמנית והמקור אירופה- אוסטריה, גרמניה ושוויץ. הקונספט נולד כמקור הכנסה נוסף למשפחה באזורי הקנטרי בעיקר כאשר אחד או יותר מבני המשפחה “עזב את הקן” וחדרו התפנה. המשפחה הפכה את החדר לפנוי להשכרה לאורחים מזדמנים במחירים מאד נוחים ואף ישנם שהגדילו לעשות ומגישים ארוחות לאורחים על השולחן הביתי… כן עם בעלי הבית. מטיילים רבים מספרים על קשרים נפלאים שנרקמו בין בעלי הצימרים לבין האורחים , קשרים שנמשכים לפעמים לחברויות הרבה מעבר ליחסי אורח ומארח.

בד”כ הצימר הזה אינו מצויד באביזרים מיוחדים כמו ג’קוזי או בריכה והאורחים מתכוונים בסה”כ לשהות את הלילה במקום מסודר ונקי בעלות נמוכה .

הצימר הישראלי שונה בתכלית. בעוד הצימר הגרמני/ אוסטרי הפך לעסק מתוך שינוי סטטוס במבנה המשפחה הרי הצימר הישראלי הוא עסק נפרד וחיצוני לבית המגורים הראשי של בעליו, נבנה במיוחד והוא ה”אישיו” בשיטת האירוח המיוחדת הזו. הצימר הישראלי מצויד ע”פ רוב בכל האביזרים והפסיליטיס ע”מ להוות יחידת נופש מפנקת אשר כוונת האורחים להשתמש ולשהות בה משך רוב זמן החופשה שלהם.

הצימריסט הישראלי דאג לצייד את הצימר בג’קוזי(חובה) מסך LCD גדול ומשוכלל(חובה) מיטה רחבה ומפנקת, ארוחת בקר עשירה, גן מטופח, בריכה בהרבה צימרים , מגוון גימיקים להשרות אווירה מיוחדת, רומנטית,רוגעת,לתת לאורח הרגשה של ניתוק מחיי היום יום. בעלי הצימר מזמינים למבקשים טיפולים מפנקים המגיעים לצימר עצמו וזה עוד ענף שהתפתח לצד הצימרים ומצליח גם כן.

בשונה מבית מלון (ואפילו המפואר ביותר) הצימר מעניק לאורחים הרגשה אינטימית, אשליית הבית בטבע שחסר להם ובידוד מהמולת היום יום וממסות של נופשים בבתי מלון בעיקר בעונה הבוערת.

הפינוקים הרבים והאווירה המיוחדת הם שהביאו את הצימר הישראלי להיות פופולארי מאד ולכן אנו עדים להתפתחות ניכרת בענף בשנים האחרונות.

הצימר כעסק מתנהג בדיוק כמו עסקים אחרים המצליחים יותר או מצליחים פחות. פרמטרים כמו עונה ומיקום משפיעים בהחלט על התפוסה בענף התיירותי הזה. ישנם מותגים שעובדים במשך רוב השנה וישנם רבים העובדים רק בסופי שבוע. יתרון גדול ברוב הצימרים כעסק הוא שאין חובה להחזיק צוות עובדים קבוע ע”מ להפעיל אותם ובעלי הבית ע”פ רוב הם העובדים דבר ההופך את העסק ליותר משתלם. נכון שככל שיגדל מספר הצימרים בשוק יפחתו מספר ימי האירוח יחסית לכל צימר אבל עדיין זה עסק שיכול להעניק הכנסה בין משלימה לבין מכובדת מאד לבעליו( תלוי במספר הצימרים, במיקום ובניהול כמובן).

אחד הדברים( לטעמי) החשובים בכל עסק ובמיוחד בעסק כמו צימר המבוסס על שירות, הוא המודעות שהעיסוק הוא בהכנסת אורחים, במתן שירות מתוך תענוג ולא מחוסר ברירה והרצון הבלתי פוסק להביא את האורח לשביעות רצון מלאה כי ה”וואו” של אחרי האירוח ושיחת הסלון שתבוא בעקבותיו עם החבר’ה הם שיביאו את האירוח הבא של הצימריסט.

על בעל הצימר חלה “החובה” להיות “אישיו” בפני עצמו דבר שיהפוך את הצימר מסתם עוד מקום למשהו משהו. אני רואה לנכון להדגיש נקודה זו כי במהלך התפתחות הענף הזה אנשים מעתיקים ומשדרגים את יחידות הצימר לפי השכנים והאופנה , ההוצאה גדלה אבל התפוסה לא בהכרח ( כי כולם עושים את אותו המהלך).שירות מעולה ויחס טוב, שימת לב לפרטים הקטנים והשאיפה למצוינות תמיד יהוו קלף מנצח בקרב על לב הלקוח.

 

סיפור קטן אישי : לפני מספר שנים נכנסנו אני וזוגתי לארוחת ערב (לא חגגנו אירוע מיוחד)למסעדה ב”ורד הגליל”. במהלך הסעודה ניגשה אלינו אישה מבוגרת( הסתבר שהיא ובעלה בעלי המקום) והחמיאה באופן כן ומיוחד לזוגתי על סוודר שלבשה(עבודת יד משגעת של חמותי ז”ל) החליפה מספר מילים עם זוגתי וביקשה לדעת אם אפשר להשיג את הוראות הסריגה. אחרי דקה או שתיים חזרה אותה אישה אל שולחננו ובידה מעטפה ריקה מבוילת וכתובת החווה רשומה עליה ומסרה אותה לזוגתי תוך התנצלות על הטרחה שגרמה לנו כביכול.

אינני זוכר מה אכלנו באותו ערב או את התאריך המדויק אבל זה היה ערב חמוד ומיוחד בגלל תשומת לב ויחס נפלא שהעניק בעל הבית לאורח מזדמן- ככה בקטנה כמו שאומרים.

לאן יתפתח הענף? הדמיון יכול להביא אותנו למחוזות מאד רחוקים אבל מילת המפתח היא: יצירתיות!

בעסק שלנו(רנטקס) אנו משתדלים להכניס חידושים מידי חודש ע”מ לרענן ולגרות אתכם הצימריסטים לא לקפוא על השמרים( זה הביזנס שלנו בין היתר). אנו פתוחים לכל הצעה ובעצמנו מציעים הצעות לכל המעונין להקשיב לנו. לפעמים יש לנו רעיונות טובים בחינם!!

הנכם מוזמנים להתעניין אצלנו במה חדש, מה כדאי,למה כן ולמה לא ובכלל בכל נושא הקשור להפעלת הצימרים שלכם.

 

נ.ב.

לקראת הקיץ תפוצצו את הפריזר של המיני בר בכל מיני קרטיבים טעימים ע”ח הבית.

 

 מאת: איציק מאור

מנהל שיווק

רנטקס בע”מ

 

קראו עוד על כריות שינה

 

 

קראו עוד על כריות

[wc_errors]